Program za formiranje Obrasca R-Sm 2010 –

Program za formiranje Obrasca R-Sm (RSM_2010, Verzija 0.3)

Program za formiranje Obrasca R-Sm (RSM_2010, Verzija 0.3)

Jedina izmjena u odnosu na prethodnu verziju (0.2):

Prilikom ispisa stranice B umjesto neispravnog teksta “SREDIŠNJI REGISTAR OSIGURANIKA” ispisuje se ispravan tekst “REGOS – Središnji registar osiguranika”

Download instalacije:

Ulazni slog za program RSM_2010

U pripremi je program za formiranje obrazaca prema PRAVILNIKU O IZMJENAMA PRAVILNIKA O OBRASCU R-Sm objavljenom u NN 113/09.

Program će se zvati RSM_2010, i biti će objavljen ovdje.

U međuvremenu, ovo je radna verzija Ulaznog sloga:

RbrOpisFoddoBroj
mjesta
1Redni broj osiguranika na R-Sm obrascuN155
2Matični broj firme – PRAZNOC6138
3Matični broj firme – PRAZNOC14174
4Identifikacijski broj obveznikaC183013
5Vrsta obveznika – prema šifarnikuN31322
6Vrsta uplate – prema šifarnikuN33342
7Identifikator obrascaN35384
8Obračunska godina – GGGGN39424
9Obračunski mjesec – MMN43442
10Obračunsko razdoblje odN45462
11Obračunsko razdoblje doN47482
12Identifikacijski broj osiguranikaC496113
13Prezime i imeC6211150
14Općina poreza – prema šifarnikuN1121154
15Član II. stupa MF – D/NC1161161
16Osnova obračuna – OON1171182
17Oznaka za uvećani staž – BN1191191
18Iznos obračunane plaće/naknade/dohotkaN12013415
19Iznos osnovice za obračun doprinosa za MON13514915
20Iznos doprinosa za I. stup MON15016415
21Iznos doprinosa za II. stup MON16517915
22Iznos isplaćene plaće/naknade/drugog dohotkaN18019415

U odnosu na RSM2005 promjene su:

Polja 2 i 3 se ne koriste.

Polje 4 (koje je sadržavalo MBG obveznika) postaje “univerzalni” Identifikacijski broj obveznika

Polje 12 (koje je sadržavalo MBG osiguranika) postaje “univerzalni” Identifikacijski broj osiguranika

I dalje vrijedi da sve uočene greške i nedostatke možete prijaviti, najbolje ovdje: regos@regos.hr

#development